Dancing with Fire to

Hodowla psów rasowych kanadyjskiej rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever

. Retrievery z Nowej Szkocji to przyjęta w Polsce nazwa tej pięknej rasy, której jesteśmy pasjonatami. Planując

szczenięta

nasza hodowla Dancing with Fire stara się przede wszystkim zwracać szczególna uwagę na dobór genetyczny przyszłych rodziców, na ich wyniki badań genetycznych oraz temperament. Zależy nam bardzo, aby przyszli właściciele szczeniaków z naszej hodowli utrzymywali z nami stały kontakt pozwalając nam śledzić rozwój wydanych przez nas szczeniąt
Więcej informacji na temat psów rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever znajdziecie Państwo na łamach naszego Nova Scotia Duck Tolling Retriever - Portal, do którego odwiedzenia serdecznie zaprasamy.
.
. Znajdź nas na Facebook PL EN
Hodowla Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Strona Główna Książka o Tollerach Hodowla Dancing with Fire Nasze Psy - Nova Scotia Duck Tolling Retriever Szczeniaki Nova Scotia Duck Tolling Retriever O rasie Nova Scotia Duck Tolling Retriever Linki Nowości na stronie Hodowli
. .
Nasza przygoda z Retrieverami z Nowej Szkocji zaczęła się 10 lat temu, kiedy do naszego domu zawitał pierwszy Toller, Fox. W ramach przygotowań do odpowiedzialnej hodowli odwiedziliśmy wiele hodowli europejskich poszerzając swoją wiedzę o rasie na krajowych i zagranicznych wystawach, spotkaniach Tollerowych, zawodach i próbach pracy. We współpracy z hodowcami z całego świata wciąż budujemy swoje doświadczenie, aby jak najlepiej poznać Tollery, ich problematykę zdrowotną, poszczególne linie, mechanizmy dziedziczenia, charakter i możliwości.

Oprócz prowadzenia hodowli jesteśmy twórcami portalu o Retrieverach z Nowej Szkocji która ma służyć pomocą wszystkim poszukującym informacji o tej wspaniałej rasie.


Jesteśmy pierwszą i jak do tej pory jedyną hodowlą Tollerów w Polsce, która należy do kanadyjskiego klubu rasy co wiąże się z przestrzeganiem restrykcyjnych zasad określonych w kodeksie etycznym klubu; zależy nam bardzo na jak najwyższym poziomie naszej hodowli.

Pracujemy wyłącznie na liniach importowanych zza granicy, przebadanych pod kątem chorób dziedzicznych; wszystkie nasze psy posiadają komplet badań - i tych wymaganych przez Związek Kynologiczny, jak również tych, niewymaganych odgórnie, ale wg nas i większości hodowców, koniecznych. Nasze Tollery to psy o wspaniałym charakterze właściwym tej rasie z wielką pasją do pracy; są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny - mieszkają z nami, razem z nimi jeździmy na wakacje, i poświęcamy im każdą wolną chwilę. Psiaki Dancing with Fire, jako jedyne w naszym kraju, odnoszą sukcesy nie tylko na wystawach ale także na zawodach sportowych i konkursach myśliwskich.

Obecnie, w naszym domu mieszka z nami Fire (Seawild's TASTE OF TROUBLE) sprowadzony ze Szwecji zimą 2006 roku -Międzynarodowy Champion Piękności, Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski, Champion Rumunii. Z Fajerkiem oprócz wystaw bierzemy także udział w zawodach i treningach sportowych (obedience i agility, rekreacyjnie frisbee), jak również konkursach pracy myśliwskiej. Obecnie Fire odnosi coraz większe sukcesy w agility ucząc się w szkole Hittdog gdzie zajęcia prowadzi Michał. Fire jest pierwszym Tollerem w Polsce, który bierze udział w zawodach najwyższej klasy, A3.

Nasz drugi psiak, importowany w 2007 roku z Holandii to Dancer (Rhineferry's NAMID INDIAN DANCER) - Międzynarodowy Champion Wystawowy i Pieknosci, Zwyciezca Klubu, Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski, Młodzieżowy Champion Czech, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Czech. Dancer od pewnego czasu trenuje agility które sprawia mu wielką radość :) ale jego największą miłością pozostaje praca myśliwska - Dancer posiada dyplom pracy zarówno tropowców jak i retrieverów.

Trzeci Tollerek to suczka - przepiękna, wspaniale zapowiadająca się sportowo Trin Stonaway SKY TRINITY , którą przywieźliśmy w 2012 roku, z ojczyzny rasy - Kanady.

Oprócz mieszkających z nami Retrieverów z Nowej Szkocji, posiadamy na prawach hodowlanych kilka psiaków które mieszkają u naszych przyjaciół - dzięki temu rozwiązaniu każdy z naszych psów ma swoją kochającą rodzinę, która jest w stanie spełniać wszystkie potrzeby swojego Tollera. Obecnie jesteśmy współwłaścicielami:
Jumperka (Whispering Reed's JUMPER), przywiezionego z Belgii, który obecnie mieszka w Czechach u naszych przyjaciół - hodowla z Dejzyna Dvora; tam też mieszka dwóch importowanych przez nas z Kanady chłopców Ranger (Kalmegess CANADIAN RANGER) i Topaz (Roaneden's TOPAZ)
Oriona (Lauvstua's Olympic Orion Ayrdust) z dalekiej Norwegii :) mieszkającego w Krakowie,
Queen (DANCING QUEEN v.d. Amandelgaard) suni z Holandii, mieszkająca w hodowli Delayla w Czechowicach-Dziedzicach,
Dexa (BE THE BEST DANCING WITH FIRE Retrover) , syna Dancerka i Emi, mieszkającego w Rybniku,
Montiego (VALENTINES MONTY DANCING WITH FIRE Cleverred ) , syna Oriona i Nutki, mieszkającego w Piekarach Śląskich,
Paco (DANCING WITH FIRE PACO Del Vecchio Mulino ) , psiaka z Włoch, również mieszkającego w Piekarach Śląskich.

.
Hodowla psów Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Małgorzata Korbel | +48 608 159 909 | firetoller(@)gmail.com
Copyright 2010 | projekt: Anna_Wolniak(@)zareklamuj.pl | wykonanie: Tux
.